Výchovný poradce

Mgr. Štěpánka Šimková

Konzultační hodiny pro žáky a učitele: Čtvrtek 10:00 – 11:30 hodin
Konzultační hodiny pro rodiče: po telefonické domluvě

Plán práce výchovného poradce
Školní rok: 2011 / 2012

1. Péče o žáky s výchovnými a výukovými obtížemi

1. správa databáze žáků s výchovnými problémy a databáze integrovaných žáků
  2. konzultace problémů s žáky, učiteli a zákonnými zástupci v rámci konzultačních hodin)
  3. zajišťování podkladů pro vyšetření v PPP a SPC
  4. spolupráce a konzultace s psychologem a speciálním pedagogem v PPP
  5. koordinace vzdělávání učitelů v problematice specifických vzdělávacích potřeb asociálně patologických jevů

2. Volba povolání

1. Poskytovat individuální konzultace pro žáky a rodiče (průběžně)
  2. Informovat o studijních možnostech – nástěnka výchovného poradce, v 9. třídě informační materiály, školní stránky na webu (průběžně)
  3. Základní informace pro rodiče budou poskytnuty na třídních schůzkách – jak vyplnit přihlášky a termíny jejich odevzdání aj.
  4. Vedení dokumentace spojené s volbou povolání (průběžně)
  5. Zajištění exkurze do centra pro volbu povolání při úřadu práce (listopad)
  6. Spolupráce s učiteli, kteří vyučují předměty se zaměřením na volbu povolání (občanská a rodinná výchova, praktické činnosti)

3. Normativní a metodické materiály

1. Vyhláška č. 72/2005 Sb., o poskytování poradenských služeb ve školách a školských poradenských zařízeních.
  2. Příloha č. 3 k vyhlášce č. 72/2005 Sb.
Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.