Krokus

Ve školním roce 2020/2021 se žáci naší školy opět zapojí do Projektu Krokus. Projekt realizuje irská organizace Holocaust Education Trust Irealand (HETI) ve spolupráci s Oddělením pro vzdělávání a kulturu Židovského muzea v Praze. Projekt je realizován již několik let po školách na celém světě pro žáky starší 11 let. V letošním roce není projekt sponzorován Židovským muzeem, vzhledem k pandemii covid – 19.

Pracovníci Židovského muzea v Praze každoročně poskytli naší škole cibulky žlutých krokusů, které žáci 9. ročníku, účastníci projektu, na podzim zasadili jako připomínku jednoho a půl milionu židovských dětí a tisíců dalších dětí, jež zemřely během šoa. Letos cibulky krokusů poskytne žákům garant projektu na naší škole, p. uč. Mgr. Zdeňka Silvestrová.

Cibulky krokusů zasadí žáci 9. ročníku v rámci pracovních činností během měsíce září  až listopadu, jako v předcházejících letech. Na jaře, když vykvetou žluté květy krokusů, bude realizován projektový den k dané problematice.