Návštěva Legiovlaku

Ve čtvrtek 15. 11. 2018 navštívili žáci 6. -9. ročníku naší školy u příležitosti 100. výročí vzniku Československa Legiovlak v Dejvicích. Nejprve zhlédli zajímavý film o historii československých legií v Rusku. Poté si s průvodcem prohlédli výstavu v jednotlivých vagónech. Viděli, jak fungovala polní nemocnice, jak se ve vagónech udržovalo teplo i jak se legionáři bavili ve volném čase. Žáci si prohlédli dobové uniformy i zbraně používané v I. světové válce. Především se ale seznámili s obrovským hrdinstvím československých legionářů a připomněli si historické události, které měly zůstat zapomenuty.